Eksporta forums “MAGNETIC LATVIA 2015”

28. maijā Spīķeru koncertzālē norisinājās eksporta forums “MAGNETIC LATVIA 2015”, kur pulcējās esošie un topošie eksportētāji. Pasākuma centrā šogad bija networking jeb kontaktu veidošana un lielo tirgu apgūšana, par ko stāstīja ārvalstu un vietējie lektori. Foruma laikā tika prezentēta arī LIAA jaunā eksporta pakalpojumu platforma MAGNETIC LATVIA!

Forumu atklāja LIAA direktors Andris Ozols, bet trupinājumā klātesošos ar eksporta pakalpojumu platformu „Magnetic Latvia” valsts eksportējošo uzņēmumu spēcināšanai iepazīstināja LIAA Eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs Andris Pārups.

Sadaļā „Networking kā reputācijas un biznesa veidošanas instruments” uzstājās lektori Rob Brown (Networking Coaching Academy dibinātājs un vadītājs), un Nerijus Lungys (Business Network International, reģionālais direktors).

Foruma laikā ar praktiskiem padomiem dalījās arī Latvijas Republikas vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos vadītājs Rūdolfs Brēmanis un LIAA pārstāvji - pārstāvniecības Vācijā vadītājas vietnieks Helmuts Salnājs, pārstāvniecības Polijā vadītāja Inese Šuļžanoka, pārstāvniecības Francijā vadītāja Solvita Gulbe un pārstāvniecības Ķīnā vadītāja Ieva Jākobsone-Bellomi.

Noslēdzošajā foruma daļā norisinājās paneļdiskusijas par tēmu „Eksporta pieredze tālajos tirgos”, kur ar pieredzi dalījās 4 uzņēmumu pārstāvji:

  1. Artūrs Rožkalns, SIA „Groglass” pārdošanas un mārketinga vadītājs;
  2. Inese Ozola, SIA „Glamoralle” dizainere, uzņēmuma vadītāja;
  3. Kristaps Amsils, AS „Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs;
  4. Vadims Tereško, SIA „X Infotech” valdes loceklis.

Pēc paneļdiskusijām uzņēmumiem bija iespēja tikties ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem, lai konsultētos un saņemtu noderīgus padomus un kontaktus Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Japānā, Kazahstānā, Krievijā, Ķīnā (Pekinā un Šanhajā), Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Singapūrā, Somijā, Ukrainā, Vācijā un Zviedrijā. Uzņēmējiem, kas interesējas par starptautisko tehnoloģiju pārnesi un biznesa sadarbību ārvalstīs, bija iespēja tikties ar Eiropas Biznesa atbalsta tīkla darbiniekiem.

Aicinām noskatīties Eksporta foruma video:

http://www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/eksporta-forums-2015/video

Attēli: