Dzīvības zinātņu nozares uzņēmēju dalība Latvijas Republikas ekonomikas ministra Ralfa Nemiro kunga vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs (Denverā)

Latvija Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā, Latvijas Republikas ekonomikas ministra Ralfa Nemiro vizītē Denverā, Amerikas Savienotajās Valstīs, kas notiks konferences “Spotlight Latvia” ietvaros 2019. gada 2. maijā.

Aktualitāte: “Spotlight Latvia” konference notiek jau otro reizi, un tā ir lielākā šāda veida un līmeņa konference ASV, kuras fokusā ir ekonomiskās sadarbības veicināšana starp ASV un Latviju, kā arī iespēja iegūt jaunus kontaktus ar potenciālajiem partneriem.

Pasākums nodrošinās iespēju ASV uzņēmumiem iepazīties ar augstākās kvalitātes produktiem un pakalpojumiem, ko piedāvā Latvijas uzņēmumi, kā arī uzzināt par biznesa iespējām Latvijā.

“Spotlight Latvia” konferences tēma – šogad ir “Veselīgs dzīvesveids” (Healthy lifestyle), kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, lai piesaistītu dalībniekus no dažādām nozarēm, kas ir galvenās Denveras reģiona ekonomikas sastāvdaļas.

Dalībai vizītē aicināti piedalīties pārstāvji no šādām jomām:

 1. Dabīgie pārtikas produkti, uztura bagātinātāji;
 2. Ekotūrisms, sporta preces un ekipējums aktivitātēm dabā;
 3. Veselības aprūpes un veselīga dzīvesveida tehnoloģijas;
 4. Īpaši aicināti IT, tehnoloģiju un Start-up uzņēmumi, kas darbojas medicīnas jomā.

Vienlaikus biznesa misijā aicināti piedalīties arī citu nozaru pārstāvji, kuriem jau patlaban ir aktuāli sadarbības projekti, vai, kuri meklē potenciālos sadarbības partnerus ASV.

Provizoriskā vizītes programma:

01.05. Izlidošana no Rīgas uz Denveru (ASV), tikšanās ar uzņēmuma “SAF Tehnika” ASV vadītāju 
Jāni Bergu

02.05. Spotlight Latvia Denver: Healthy Living (konferences mājas lapa / programma: www.spotlightlatvia.com

03.05. Dalība Amerikas Latviešu apvienības kongresā (pēc izvēles)

04.05. Izlidošana no Denveras uz Rīgu

Citi pasākumi: Aicinām uzņēmējus apmeklēt arī citus pasākumus, kas norisināsies Amerikas Savienotajās Valstīs, vizītes norises laikā.

 1. LIAA organizētā IT un Start-up tirdzniecības misija uz Sanfrancisko (ASV), kas plānota no 2019. gada 28. - 30. aprīlim. Vairāk informācijas Skatīt šeit!
 2. Amerikas Latviešu apvienības (ALA) 68.kongress, kas notiks no 2019. gada 3. - 5. maijam, Denverā. Vairāk informācijas Skatīt šeit!

Kā arī uzņēmēji ir aicināti anketā norādīt precīzas savas intereses, tajā skaitā potenciālos sadarbības partnerus – konkrētus uzņēmumus, ja tādi ir zināmi, kurus uzrunāt, lai organizētu individuālās tikšanās

Lūdzam interesentus dalībai uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2019. gada 4. aprīlim, aizpildot dalībnieku  pieteikuma anketu  angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites [at] liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzam nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi). 

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

 • Aviobiļetes Rīga-Denvera-Rīga: robežās no 800 EUR – 1200 EUR / par personu;
 • Viesnīca: 1 nakts aptuveni  150 - 300 EUR / par istabu
 • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 150 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).*

*Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

 • Biznesa kontakti “Spotlight Latvia” konferencē
 • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem
 • Informācija par ASV biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem
 • Kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem

Kopš 2017. gada ASV darbojas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība, kuru vada Toms Zvidriņš.  Lai kontaktētos ar pārstāvniecību, lūdzam rakstīt uz e-pastu toms.zvidrins [at] liaa.gov.lv  vai zvanot pa telefonu +1 202 650 8122.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes, pašvaldības un plānošanas reģioni (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 50% apmērā dalības maksas, vizītes organizēšanas izmaksu un ceļa (transporta) izdevumu, segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir valsts amatpersonu vizītes dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos valsts amatpersonu vizītē, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Uzņēmumiem saņemot atbalstu nedrīkst būt VID nodokļu parādi.

Personas datu apstrādes drošības noteikumi

Kontaktinformācija:
Agnija Tračuma
Projektu vadītāja, Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 28876441
E-pasts: agnija.tracuma [at] liaa.gov.lv