Dizaina, modes, interjera priekšmetu un mēbeļu ražošanas uzņēmumu tirdzniecības misija Milānas Dizaina nedēļas laikā Itālijā (Milānā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas dizaina, modes, interjera priekšmetu un mēbeļu ražošanas uzņēmumus piedalīties tirdzniecības misijā un produktu prezentācijā Itālijā, kas norisināsies Milānas Dizaina nedēļas un starptautiskās izstādes ”Salone del Mobile. Milano” laikā 2018. gada 16.-22. aprīlī.

Tirdzniecības misijas ietvaros plānota nozares produktu prezentācija Milānā Dizaina nedēļas aktivitāšu “FUORISALONE” ietvaros, divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem gan ekspozīcijas ietvaros, gan apmeklējot izstādi ”Salone del Mobile. Milano 2018”. Detalizēta programma pielikumā.

"Salone del Mobile. Milano” ir viena no pasaules vadošajām interjera priekšmetu un mēbeļu izstādēm. Izstāde pirmo reizi notika 1961. gadā ar mērķi veicināt itāļu mēbeļu un interjera aksesuāru eksportu, bet kopš tā laika katru gadu ir attīstījusies un kļuvusi par starptautiski atzītu dizaineru, ražotāju un iepircēju tikšanās platformu.

Izstāde aizņem vairāk kā 200 tūkstošus m2 lielu platību un 2017. gadā to apmeklēja vairāk kā 343 600 apmeklētāju no visas pasaules. Šogad papildus notiks arī virtuves un vannas istabu aprīkojuma izstādes (“EuroCucina” un “Salone Internazionale del Bagno”), kas notiek reizi 2 gados.

Sīkāka informācija pieejama izstādes mājas lapā – https://www.salonemilano.it/en/

Izstādes norises laikā notiek Milānas Dizaina nedēļa, kuras laikā dažādās vietās ārpus izstādes norisinās vairāk kā 1200 pasākumi – dažādu organizāciju un uzņēmumu rīkotas dizaina un produktu izstādes, instalācijas, performances, neformālas tikšanās utml. ar mērķi popularizēt dizainu, atrast jaunas idejas, produktus, risinājumus, kā arī jaunus sadarbības partnerus un noslēgt darījumus. Minētā aktivitāte ir ieguvusi nosaukumu “FUORISALONE” (‘’ārpus izstādes”), to spontāni 1980.-os gados aizsāka mēbeļu un industriālās dizaina uzņēmēji, šobrīd tā ir izpletusies arī citos saistītajos sektoros, piemēram, māksla, mode, automobiļu u.c. augstās tehnoloģijas, telekomunikācijas, pārtika. “FUORISALONE” aktivitātes nekoordinē neviena institūcija, informācijas apmaiņai ir izveidots portāls http://www.fuorisalone.it/welcome/en/, kur tiek publicēta informācija par visām aktivitātēm.

Kopumā tiek lēsts, ka Milānas Dizaina nedēļa pulcē vairāk kā 400 000 apmeklētājus, tai skaitā potenciālie iepircēji un klienti no vairāk kā 160 pasaules valstīm un šai laikā iniciēto darījumu apjoms pārsniedz 250 miljonus EUR.

FUORISALONE” pasākumi notiek visā Milānā, bet koncentrēti 3 galvenajās zonās – Tortona, Brera, Lambrate. Tortona ielas rajons ir vieta, kur vēsturiski aizsākās “FUORISALONE” un šobrīd ir kļuvis par pazīstamu dizaina un modes kvartālu. Šeit atrodas “Fendi”, “Armani / Silos, “Fondazione Gianfranco Ferrè, kā arī darbojas arī Milānas Kultūras muzejs “MUDEC”.

Tortona ielas rajonā, izstāžu un co-working kompleksā BASE MILANO 2018. gada 17-22. aprīlī plānota Latvijas dizaina, modes, interjera priekšmetu un mēbeļu ražotāju produktu prezentācija sadarbībā ar Itālijas Amatniecības un MVU konfederāciju “CNA” projekta “RE-design” ietvaros. Sīkāka informācija pieejama itāliešu valodā mājas lapā: http://fuorisalone.cnamilano.it/?page_id=2681

Tortona ielas rajonā “FUORISALONE” aktivitātes notiek jau kopš šīs kustības aizsākumiem un pulcē arhitektus, dizainerus, salonu īpašniekus un citus potenciālos iepircējus, kā arī nozares uzņēmējus, žurnālistus, kā arī citus interesentus. 2017. gadā apmeklētāju skaits sasniedza 160 000, no kuriem 75% bija nozares profesionāļi, 45% no ārvalstīm.

Ekspozīcijas vietā 19. un 20. aprīlī notiks arī sadarbībā ar Eiropas Uzņēmējdarbības atbalsta tīklu “Enterprise Europe Network (EEN)” organizēta uzņēmēju kontaktbirža ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Galvenie sektori - dizains, mēbeles, mājas tekstils, dekori, dažādi materiāli utml. Pieteikšanās līdz 2018. gada 16. aprīlim mājas lapā: https://milan-design-week-2018.b2match.io/

Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, dienas nauda, viesnīca u.c.) izmaksu segšanu, kā arī aviobiļešu rezervēšanu un citām izmaksām. (aviobiļetes cenas 115 – 280 EUR atkarībā no aviokompānijas, viesnīcas cenas Milānas piepilsētās no 140 EUR).

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Tirdzniecības misija tiek organizēta no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju" 3.2.1.2. pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" saskaņā ar 2015. gada 1.decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot tirdzniecības misijas dalībniekiem de minimis atbalstu. Vairāk informācijas šeit.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes, pašvaldības un plānošanas reģioni (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības). Dalībniekiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Kontaktinformācija:
Zane Biteniece, vecākā projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 22012250
Fakss: +371 67039401
E-pasts: zane.biteniece [at] liaa.gov.lv

Andra Minkeviča
Pārstāvniecības vadītāja Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Italia
Tālrunis.: +371 29256983
Tālrunis.: +39 3338286965
E-pasts: andra.minkevica [at] liaa.gov.lv