Daudznozaru uzņēmumu tirdzniecības misija Kazahstānā

Laikā no 5. līdz 8. aprīlim Kazahstānā norisinājās LIAA organizēta daudznozaru tirdzniecības misija, kurā piedalījās 30 uzņēmēji no Latvijas.

Misijas ietvaros norisinājās gan Latvijas - Kazahstānas biznes forums un uzņēmēju kontaktbirža, kas tika rīkota sadarbībā ar Almati pilsētas rajoniem - Akimatu un Almata (Taldikorgan), savukārt transporta un loģistikas nozares uzņēmumi apmeklēja loģistikas centru Korgos (SEZ "Khorgos – Eastern Gates”), lai tiktos ar Kazahstānas loģistikas kompānijām un kravu nosūtītājiem. 

Almati pilsēta ir Kazahstānas biznesa, tūrisma, izglītības centrs. Tajā dzīvo aptuveni 1,7 miljoni iedzīvotāju, Almati ir attīstīta pārtikas ražošana un vieglā rūpniecība. Almati pilsētas attīstībā uzsvars tiek likts uz pilsētas transporta infrastruktūras, dzīvojamo māju un sociālās infrastruktūras objektu būvniecību, tūrisma, rekreācijas, sporta, izklaides nozares attīstību un objektu būvniecību, pilsētas plānos liela uzmanība tiek veltīta ekoloģijai un augsto tehnoloģiju attīstībai.

Attēli: