Daudznozaru uzņēmumu tirdzniecības misija Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Ērika Eglīša vizītes Lietuvā (Viļņā) ietvaros Latvijas dienu laikā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN) organizē daudznozaru tirdzniecības misiju Lietuvā, kas norisināsies 2019. gada 11. aprīlī Viļņā.

Dalībai aicināti pieteikties pārtikas, kosmētikas, modes un interjera dizaina preču, bērnu preču un apģērbu, tūrisma un citu nozaru uzņēmumi, kuri vēlas atrast partnerus Lietuvā.

Nozīmīgākie pasākumi tirdzniecības misijas laikā:

  • Diskusija par Latvijas tūrisma iespējām un sadarbību Lietuvas un Latvijas starpā,
  • Latvijas – Lietuvas uzņēmēju kontaktbirža, kas tiek organizēta sadarbībā ar EEN,
  • “Nameja balva” apbalvojuma ceremonija, kurā tiks apbalvoti Latvijas uzņēmumi Lietuvā, un Latvijas uzņēmumu partneri Lietuvā,
  • Latvijas dizaina ekspozīcija vienā no Viļņas veikaliem,
  • Vakariņas, kuru laikā tiks pasniegti Latvijas un Lietuvas šefpavāru gatavoti ēdieni, iepazīstinot klātesošos ar Latvijas un Lietuvas virtuvi – to līdzībām un atšķirībām.

Paralēli “Nameja balvas” pasniegšanas ceremonijai un vakariņām pārtikas nozares uzņēmumiem ir iespēja blakus telpā uzstādīt stendiņu un piedāvāt savu produkciju degustācijai.

Vizītes programma:

10.04.2019
16:00 Ierašanās Viļņā (ieteiktais autobuss: Lux Express ar atiešanas laiku 12:00 no Rīgas autoostas)

11.04.2019.
11:00 – 14:30 Tūrisma nozares seminārs un kontaktbirža
11:00 - 14:30 Latvijas – Lietuvas uzņēmēju kontaktbirža
15:00 – 16:15 “Nameja balva” apbalvojuma ceremonija (ierašanās no 14:30)
17:00 – 17:45 Latvijas produkcijas ekspozīcijas atklāšana veikalā LOCALS
18:00 – 20:00 Vakariņas “Nogaršo Latviju”

12.04.2019
Atgriešanās Rīgā (ieteiktais autobuss: Lux Express ar atiešanas laiku 10:00 no Viļņas autoostas)

Lūdzam interesentus dalībai uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2019. gada 28. martam, aizpildot dalībnieku  pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites [at] liaa.gov.lv(">valsts.vizites [at] liaa.gov.lv un oriģinālu (ar paraksttiesīgās personas parakstu) lūdzam nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Transports (ja netiek izvēlēts ieteiktais autobuss)
  • Viesnīca: ap 60 EUR par nakti
  • Uzņēmēju darba programmas sastādīšana: 59,76 EUR (bez PVN). Ja uzņēmumam ir līgums ar LIAA par atbalsta saņemšanu, tad šī summa tiek uzskaitīta kā de minimis atbalsts.

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 50% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus. Dalībniekiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Uzņēmumiem saņemot atbalstu nedrīkst būt VID nodokļu parādi.

Personas datu apstrādes drošības noteikumi

Kontaktinformācija:
Elīze Šulte
Projektu vadītāja, Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039401, +371 26425900
E-pasts: elize.sulte [at] liaa.gov.lv