Cesvaines piens turpina eksportēt produkciju uz Ukrainu; meklē arī jaunus tirgus

07.01.2015, Piena pārstrādes uzņēmums Cesvaines piens turpina eksportēt produkciju uz Ukrainu, tas neesot riskanti, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja Cesvaines pienaprodukcijas loģistikas nodrošinātāja Siera nams padomes priekšsēdētāja Dace Ozola.

«Uzsākt eksportu nav viena gada darbs, tie ir aptuveni pieci gadi, kamēr izveidojas sadarbība. Ne pusgada, ne gada laikā nevar sasniegt nopietnus apjomus. Kontaktus ar Ukrainas potenciālajiem partneriem nodibinājām izstādē Sial,» sacīja Ozola, piebilstot, ka uz Ukrainu eksportēt nav riskanti, jo valsts ir pietiekami liela, lai notikumi Krimā neskartu tās lielāko daļu.

Pēc viņas teiktā, uzņēmums nelielu daudzumu, apmēram pāris tonnas no saražotā, patlaban eksportē uz tādām valstīm kā Francija, Ukraina un Izraēla, kurp Cesvaines piens sāka eksportu pērn. «[Pērn] oktobrī guvām pirmos kontaktus eksporta uzsākšanai, tās bija ilgas sarunas, elektroniskā sarakste un tamlīdzīgi. Francija bija pirmā valsts, uz kuru sākām eksportēt. Pēc tam sekoja Izraēla, uz kuru eksportējam vien pāris mēnešus, kopš [pagājušā gada] vasaras beigām,» norādīja Ozola, piebilstot, ka uzņēmums veic pārrunas par eksporta sākšanu arī ar Spāniju, Igauniju un dažām citām valstīm.

Ozola pastāstīja uzņēmums plāno palielināt eksporta apmērus līdz apmēram 100 tonnām mēnesī. Tā kā Cesvaines piensplāno eksportēt nišas produktus ar pievienoto vērtību, lielus eksporta apmērus uzņēmums šajā segmentā neplāno sasniegt. Pēc viņas teiktā, kompānija patlaban eksportē vairākus mēnešus nogatavinātos sierus, kā arī siera šķēlītes,Alpu sieruLight sieru, sieru Mimolette un vaskoto sieru līniju.

Cesvaines piens dibināts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 904,7 tūkstoši latu (1,287 miljoni eiro). Lursoft datubāzes informācija liecina, ka Cesvaines piena lielākais īpašnieks ar 95,25% kapitāldaļu ir kompānija Baltic Cheese Partners. Uzņēmums gan ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

2013.gadā Cesvaines piens apgrozījums bija 9,247 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma zaudējumi sasniedza 137,8 tūkstošus eiro.

Attēli: