Būvniecības eksports sasniedz vēsturiski augstāko līmeni

07.12.2017.

Latvijas būvniecības eksporta apjoms šī gada trešajā ceturksnī saskaņā ar jaunākajiem Latvijas Bankas datiem sasniedzis 73 miljonus eiro. Tas ir vēsturiski augstākais Latvijas būvniecības nozares sniegums ārējos tirgos, informē Latvijas Būvuzņēmēju partnerība.

“Tas liecina par Latvijas būvniecības uzņēmumu konkurētspēju un kapacitāti darboties augstas pievienotās vērtības segmentā,” norāda Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

Ņemot vērā Latvijas būvniecības vides nenoteiktību un valsts sektora pasūtījumu apjoma ievērojamo mainību, lielie būvniecības uzņēmumi pēdējos gados ir aktīvi strādājuši, lai apgūtu ārvalstu tirgus. “Gan būvizstrādājumu ražošana, gan būvniecības pakalpojumu sniegšana ir izrādījusies efektīva stratēģija, kas ļāvusi izveidot stabilu darbības bāzi un iegūt ilgtermiņa partnerus. Prognozējams, ka šī tendence saglabāsies arī turpmākajos gados,” komentē B.Fromane.

2017.gada trīs ceturkšņos Latvijas būvniecības pakalpojumu eksports kopumā sasniedzis 182 miljonus eiro. Starp nozīmīgākajiem eksporta tirgiem šogad bijusi Zviedrija (82 miljoni eiro), kā arī Lietuva (38 miljoni eiro).

Vienlaikus Latvijas Būvuzņēmēju partnerības ieskatā jāturpina veikt uzlabojumus būvniecības nozares regulējumā, kas ļautu pilnā mērā izmantot nozares eksporta potenciālu.