Būvindustrijas uzņēmumu tirdzniecības misija Lietuvā izstādes "Resta" laikā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus piedalīties tirdzniecības misijā Lietuvā, kas norisināsies 2015. gada 22.-23. aprīlī Viļņā. Tirdzniecības misijas laikā būs iespēja piedalīties dažādos pasākumos:


  • Izstādes apmeklējums. Tirdzniecības misija tiek organizēta Lietuvas lielākās būvniecības un būvmateriālu izstādes "RESTA" ietvaros. Izstāde "RESTA" tiek organizēta jau vairāk kā 20 gadus, un ir kļuvusi par vadošo nozares izstādi Lietuvā. 2014. gadā izstādē ar saviem stendiem piedalījās 540 dalībnieki no 13 valstīm, bet izstādi apmeklēja vairāk kā 44 tūkstoši apmeklētāju, no kuriem aptuveni ceturtā daļa bija būvniecības nozares profesionāļi.

"RESTA 2015" izstādes un pasākumu laikā ir iespējams iepazīties ar jaunām tehnoloģijām un tirgus piedāvājumiem, atrast jaunus risinājumus esošām problēmām, apmainīties ar idejām ar starptautiskiem partneriem, kā arī atrast sadarbības partnerus kopīgiem projektiem.


  • Seminārs par Lietuvas būvniecības tirgu. Dalībniekiem būs iespēja uzzināt par pēdējām tendencēm būvniecības nozarē, iepirkumu procedūrām un to specifiku Lietuvas tirgū, celtniecības un projektēšanas speciālistu atzīšanas procedūrām Lietuvā, kā arī saņemt informāciju par citiem interesējošiem jautājumiem būvniecības nozarē. Seminārs ir paredzēts 2015. gada 22. aprīlī un tiek organizēts tikai misijas dalībniekiem.
  • Dalība kontaktbiržā "Brokerage Event RESTA 2015", kuru organizē Eiropas Biznesa atbalsts tīkls. Kontaktbirža notiks jau piekto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos četros gados pasākumos kopumā piedalījās 216 kompānijas no 8 valstīm – Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Polijas, Čehijas, Krievijas, Spānijas un Itālijas. Organizēto kontaktbiržas pasākumu ietvaros ir norisinājušās 417 divpusējas tikšanās. Šogad kontaktbirža tiek plānota 23. aprīlī un notiks Lietuvas izstāžu centrā 'LITEXPO'.

Tirdzniecības misijā Lietuvā tiek aicināti piedalīties uzņēmumi, kas piedāvā kādu no sekojošajiem produktiem vai pakalpojumiem:


  • Ceļu, ēku un māju būvniecība
  • Būvniecības materiālu ražošana
  • Ūdensapgādes, kanalizācijas sistēmu iekārtu ražošana
  • Būvniecības tehnisko ierīču un darbarīku ražošana, noma un tirdzniecība
  • Ēku apsaimniekošana
  • Baļķu un citu konstrukciju ēku ražošana
  • Ekoloģiskā būvniecība

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Kontaktinformācija:
Kaspars Abiks, projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29449013
Fakss: +371 67039401
E-pasts: kaspars [dot] abiks [at] liaa [dot] gov [dot] lvJeļena Markūne, LIAA pārstāvniecības Lietuvā vadītāja

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio gatvė 76, LT 03100 Vilnius, Lietuva
Tālrunis: +370 52131140, +370 65233237
Fakss: +370 52131130
E-pasts: jelena [dot] markune [at] liaa [dot] gov [dot] lv


Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.