Brīvais vilnis plāno apgūt Latīņamerikas valstu tirgu un attīstīt eksportu uz Ķīnu

12.01.2015, Zivju pārstrādes uzņēmums Brīvais vilnis šogad plāno apgūt Latīņamerikas valstu tirgu un attīstīt eksportu uz Ķīnu, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma izpilddirektors Māris Trankalis.

«Mēs skatāmies uz tirgiem pāri okeānam - uz Ameriku, Meksiku, citiem Latīņamerikas tirgiem, Ķīnu. Ķīna izskatās ļoti perspektīvs tirgus. Tādās valstīs kā Ķīna mums būtu jāpozicionē sevi kā augstākās klases pārtikas ražotājiem. Mēs to spējam saražot un mēs ar tādu devīzi arī ejam,» sacīja Trankalis.

Savukārt kompānijas produkcijas realizācijas esošajos tirgos, izņemot Rietumeiropas valstis, Brīvais vilnis šogad nav iecerējis būtiski kāpināt pārdošanas apmērus, norādīja Brīvā viļņaizpilddirektors. «Šogad būtiski kāpināt pārdošanas apmērus, kādā no esošajiem tirgiem, būs pagrūti, jo esošie tirgi ir ekonomiski stagnējoši. Vienīgais, kur būtu iespējams palielināt pārdošanas apmērus, ir Rietumeiropas valstis. Tur mums, droši vien, izdosies kaut kādā mērā palielināt tirgu,» teica Trankalis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2014.gada deviņos mēnešos Brīvā viļņa apgrozījums bija 9,627 miljoni eiro, bet peļņa - 561,5 tūkstoši eiro.

Uzņēmuma akcijas kotē Nasdaq Riga otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki pastarpināti ir Latvijas uzņēmēji brāļi Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs, kuru īpašumā ir vairāk nekā 90% Brīvā viļņa akciju.

Attēli: