Avioindustrijas attīstība stimulē tūrisma nozari

22.12.2016.

Šā gada laikā Latvija kļuvusi īpaši pievilcīga tūristiem no Lielbritānijas un Somijas, vērtējot absolūtos skaitļos, ieceļotāju skaits šā gada pirmajos deviņos mēnešos no šīm abām valstīm palielinājies par 13-14 tūkstošiem (no katras).

Protams, ar Lielbritāniju mūs saista ciešas emigrācijas saiknes, bet vienlaikus tā ir valsts ar ļoti spēcīgu finanšu centru – Londonu, kuras pārstāvju interese par Latviju ir apsveicama. Procentuāli ievērojams tūristu skaita pieaugums vērojams arī no tādām tālām valstīm kā Ķīna – par 44%, ASV – 33%, Austrālija – 10%.

Tūrisma nozares pārstāvji ir vienisprātis, ka trīs šogad ļoti būtiski notikumi ir nacionālās lidsabiedrības AirBaltic flotes atjaunošana, lidostas paplašināšanās un Latvijas Kongresu biroja izveidošana. AirBaltic ir būtisks faktors Latvijas tūrisma industrijas izaugsmē, un jāteic, ka nozares pārstāvji tur īkšķus par tās turpmāko attīstību. «Patīkami novērtēt to, kā attīstās vietējā aviosabiedrība un Starptautiskā lidosta Rīga. Attīstība noteikti piesaistīs jaunus ceļotgribētājus un pozitīvi ietekmēs tūrismu Latvijā,» spriež Baltic Travel Group valdes priekšsēdētājs Vladislavs Korjagins.

Noteikti viens no galvenajiem notikumiem Latvijas tūrisma nozarē ir fakts, ka beidzot Latvijai ir savs Kongresu birojs.

Visu rakstu Apciemo vairāk, paliek ilgāk lasiet 22. decembra laikrakstā Dienas Bizness.