Atklāts Latvijas stends Berlīnes izstādē "Zaļā nedēļa"

16.01.2015, Piektdien Berlīnes Starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē Zaļā nedēļa tika atklāts Latvijas stends, informē Zemkopības ministrija.

Latvijas stenda atklāšanā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzsvēra, ka Latvijas kā izstādes Zaļā nedēļa partnervalsts vadmotīvs ir Izbaudi Latviju nesteidzoties, kas raksturo Latviju kā vienu no zaļākajām valstīm pasaulē un aicina ikvienu samazināt dzīves tempu, apstāties un izbaudīt nesteidzīgu atpūtu. Latvija izstādē tiek popularizēta kā valsts, kurā ir mūsdienīgas, spēcīgas un ilgtspējīgas lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanas nozares, kā arī daudzveidīgas tūrisma iespējas.

«Pateicoties gudrai un ilgtspējīgai lauksaimniecībai, veiksmīgai meža un zivsaimniecības nozaru politikai un darbībai, gala patērētāji no ražotājiem saņem drošus un kvalitatīvus produktus. Turklāt Latvija ir arī viena no atzītākajiem zaļā tūrisma galamērķiem pasaulē,» atklājot Latvijas stendu Zaļajā nedēļā, sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Izstādes Zaļā nedēļa partnervalsts ar sevi tradicionāli iepazīstina nacionālajā kopstendā, demonstrējot un piedāvājot iepazīt tās uzņēmumos ražoto produkciju. Latvijas kopstendu 2015. gada Zaļajā nedēļā veido pieci tematiskie bloki.

Latvija 2015. gadā ir izstādes Zaļā nedēļa partnervalsts, un Latvijai kā partnervalstij izstādes laikā ir pievērsta īpaša uzmanība.

Starptautiskā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstāde Zaļā nedēļa Berlīnē ir pasaules lielākā un nozīmīgākā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstāde, kura 2015. gadā notiek jau 80. reizi. Savukārt Latvija 2015. gadā izstādē ar savu stendu piedalās jau 20. gadu. Izstāde Zaļā nedēļa Berlīnē 2015. gadā notiek no 16. līdz 25. janvārim.

Attēli: