Atbalsts uzņēmējiem – miljons mēnesī

03.02.2015 Jaunajā plānošanas periodā ārējo tirgu iekarošanai plānots teju 32 milj. eiro liels finansējums, šogad uzņēmēju centieniem rast jaunus noieta tirgus – ik mēnesi viens miljons
, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lai mazinātu Krievijas embargo sekas, pērnā gada otrajā pusē valdība lēma par vairākiem soļiem, tostarp par papildu 7 milj. eiro piešķiršanu uzņēmumiem jaunu eksporta tirgu apgūšanai, atbalsta intensitātes paaugstināšanu līdz 70%, jaunām atbalstāmām darbībām un jaunu atbalsta saņēmēju loku – izglītības iestādēm un zinātniskām institūcijām. 


Kopējais pieejamais ERAF finansējums programmas Ārējo tirgus apgūšana – ārējais mārketings sestajā un turpmākajās kārtās, kur projekti tiek pieņemti līdz šā gada 30. oktobrim, ir teju 14 milj. eiro. Projekti tiek pieņemti katra kalendārā mēneša ietvaros, un vienā mēnesī kopējais pieejamais finansējums ir viens milj. eiro, DB skaidro Latvijas investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). 


Tā kā pieejamais finansējums netiek savstarpēji dalīts starp atbalstāmajām aktivitātēm, līdz ar to sniegtais atbalsts dalībai izstādēs, tirdzniecības misijās, semināru un konferenču organizēšanai ir atkarīgs no pašu finansējuma saņēmēju intereses.

Tas ir svarīgi


Ņemot vērā, ka izmaksas, kas saistītas ar dalību starptautiskās izstādēs, nav mazas, atbalsta intensitātes palielināšana no 50 līdz 70% ir ļoti svarīga, saka presformu un tehnoloģisko iekārtu ražotāja SIA Skan–Tooling mārketinga vadītāja Inga Žilinska. Viņa arī priecājas, ka paplašināts to izdevumu klāsts, kas uzskatāms par attiecināmām izmaksām. Kompānija ar ES atbalstu izstādēs piedalās kopš 2007. gada, tāpēc var salīdzināt, kā šo gadu laikā mainījusies atbalsta saņemšana. Process kļuvis vieglāks, saka I. Žilinska. Šobrīd tiek gatavoti dokumenti, lai saņemtu atbalstu par kompānijas dalību pirmajā izstādei pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā. 


Visu rakstu Atbalsts uzņēmējiem – miljons mēnesī lasiet 3. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Attēli: