Astanā spriež par jauno Zīda ceļu un infrastruktūras attīstību

20.06.2017.

Pagājušajā nedēļā neilgi pēc starptautiskās izstādes “Astana EXPO 2017” atklāšanas Kazahstānas galvaspilsētā norisinājās transporta un loģistikas nozares forums “Jaunais Zīda ceļš”, kurā piedalījās arī koncerna “Latvijas dzelzceļš” pārstāvji.

Foruma dalībnieki diskutēja par transporta un loģistikas maršrutu sistēmas attīstību Eirāzijā un globālo konkurētspēju mainīgajos ekonomiskajos apstākļos.

Liela daļa diskusijas bija veltīta vēsturiskajai jūras un sauszemes pārvadājumu konkurencei Austrumu-Rietumu koridorā. Paneļdiskusijas dalībnieki sprieda par jaunākajām tendencēm pasaules tirgos un to ietekmi uz transkontinentālajiem maršrutiem, par multimodālo pārvadājumu efektivitātes veicināšanu un sadarbības lomu starptautisko transporta koridoru attīstīšanā. Diskusijā piedalījās Kazahstānas investīciju un attīstības un ārlietu ministri, Ķīnas vēstnieks Kazahstānā, kā arī Azerbaidžānas un Gruzijas dzelzceļa kompāniju vadītāji un citi nozares pārstāvji.

Foruma ietvaros eksperti arī analizēja saikni starp ekonomiskās izaugsmes potenciālu un infrastruktūras attīstības modeļiem, par transporta infrastruktūras optimālajiem attīstības modeļiem un privātā kapitāla piesisti infrastruktūras attīstības projektiem. Šajā sesijā savā pieredzē par privātā kapitāla ieguldīšanu dalījās arī uzņēmēji no Ķīnas un Krievijas.

Savukārt foruma noslēdzošā daļa bija veltīta transporta un loģistikas nozares uzņēmumu savstarpējai sadarbībai un multimodālo pārvadājumu attīstībai. Īpaša uzmanība tika pievērsta Eirāzijas reģiona jaunajiem izaicinājumiem un iespējām saistībā ar maršrutiem uz Irānu, Turciju un Tuvajiem Austrumiem.

“Foruma ietvaros iepazīstinājām sadarbības partnerus ar Latvijas paviljonu izstādē “Astana Expo 2017″, un viesi to ļoti atzinīgi novērtēja. Pastiprinātu interesi par Latvijas ostām izrādīja starptautiskā loģistika kompānija “DHL”. Tāpat pasākuma laikā nodibinājām jaunus kontaktus ar Ķīnas Čendu provinces amatpersonām, paplašinot sadarbības perspektīvas Ķīnas virzienā,” norāda SIA “LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis.

Par forumu “Jaunais Zīda ceļš”, uzsverot, ka tajā pulcējas pasaules ekonomikas ekspertu elite, plaši vēstīja arī Kazahstānas mediji.