Asociāciju, klasteru un biedrību tirdzniecības misija Ēģiptē (Kairā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Vēstniecību Ēģiptē un Arābu Līgas Ekonomiskās savienības padomi (ALESP) organizē tirdzniecības misiju asociācijām Kairā, Ēģiptē, kas norisināsies 2017. gada 27.–28. novembrī. Tirdzniecības misija tiek organizēta kā turpinājums memoranda parakstīšanai par Arābu Latviešu uzņēmēju padomes izveidi šī gada februārī, Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa darba vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos ietvaros.

Tirdzniecības misijā aicinām pieteikties asociācijas, klasterus un biedrības, kuru biedri aktīvi cenšas ieiet arābu tirgos un kopīgi veidot Latvijas uzņēmēju tēlu Tuvo Austrumu reģionā.

Tirdzniecības misijas notikumi:

28. novembris Kaira, Ēģipte

 • Latvijas – Arābu uzņēmēju padomes foruma dibināšanas sapulce, kur par padomes locekļiem kļūtu delegācijas dalībnieki – asociācijas gan no arābu, gan Latvijas puses.
 • Tikšanās ar Arābu nozaru asociācijām un to vadītājiem (Zemāk skatīt sarakstu)

27. novembris Kaira, Ēģipte

 • Ēģiptes uzņēmēju asociācijas (Egyptian Businesmen’s Association, www.eba.org.eg) organizēta kontaktbirža
 • Tikšanās ar Ivetu Šulcu, Latvijas vēstnieci Ēģiptē

Arābu nozaru asociācijas:

 1. Arab Union for Textiles Industry
 2. Arab Union for Iron and Steel.
 3. Arab Union for Cement and Building Materials
 4. Arab Investors Union
 5. General Union of Arab Bankers.
 6. Arab Union for Agricultural Economists
 7. Arab Union for the Transport Sector, which contains the following associations: Arab Union for Merchandise and Logistics, Arab Union for Maritime Transporters, Arab Union for Land Transport, Arab Sea Ports Union, Arab Union for Navigation Chambers of Commerce, Arab Union of Railways).
 8. Arab Union for Fish Producers
 9. Arab Union for Engineering Industries
 10. Arab Union for Chemical and Petrochemical Industries
 11. Arab Telecommunications Union
 12. Arab Union for Development and Real Estate Investment
 13. Arab Union for Protection of Wildlife and Marine Life
 14. Arab Union for Food Industries
 15. Arab Union for Information Technology

Asociācijām jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, dienas nauda, viesnīca u.c.) izmaksu segšanu, kā arī aviobiļešu rezervēšanu un citām izmaksām. Aptuvenās ceļa un uzturēšanās izmaksas: Aviobiļete 550 EUR, viesnīca 80 – 150 EUR / nakts.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus. Dalībniekiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit.  Dalībniekiem, saņemot atbalstu, nedrīkst būt VID nodokļu parādi.


Pieteikšanās līdz 15. novembrim.

Kontaktinformācija:
Inga Ulmane, pārstāvniecības vadītāja vietniece
LIAA pārstāvniecība Apvienotajos Arābu Emirātos

Adrese: 3006 Bay Central, 8 Jumeirah Beach Road, Dubai Marina, Dubai, UAE
Mobilais t.: +971 568294434
E-pasts: inga.ulmane [at] liaa.gov.lv