Ar spilveniem iekaro Rietumeiropu

04.03.2015.

Visi SIA Froli Baltic ražotie ergonomiskie spilveni ar plastmasas atsperēm aizceļo uz Rietumeiropu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Spilveni ir jaunākais uzņēmumā izstrādātais produkts, kura tapšanā tiek izmantotas poliuretāna integrālās putas. Arī pārējā ražotnes produkcija, kas top no poliuretāna, gandrīz visa ir domāta eksportam rietumu virzienā. Lai gan pasaulē šī tehnoloģija ir samērā izplatīta, Baltijas valstīs ir tikai daži nozares ražotāji, apgalvo SIA Froli Baltic ražošanas un pārdošanas speciālists Raivis Graudiņš. Ja sākotnēji par noietu pilnībā rūpējās mātes uzņēmums, tagad mērķis ir iegūt pietiekami daudz jaunu klientu, lai šajā ziņā kļūtu neatkarīgi.

Ķīmiski eksperimenti

Poliuretāna integrālās putas tiek izmantotas daudz dažādu izstrādājumu ražošanai, un arī Ventspilī radīto produktu klāsts ir gana plašs – darba krēslu detaļas, invalīdu ratiņu roku balsti, rehabilitācijas iekārtām domāti mīkstie polsteri, ginekoloģisko izmeklējumu galdiem un krēsliem paredzētie kāju balsti, detaļas ugunsdzēsēju autosaloniem un citi produkti, kurus iegūst, sajaucot šķidras sastāvdaļas un zem spiediena iepildot attiecīgajā presformā. Pēc noteikta laika detaļa ir sacietējusi, izveidojot arī sev raksturīgo ārējo apvalku, kas ļoti līdzinās dabiskai ādai. Produktu izstrāde un testēšana notiek konstruktoru birojā Froli Baltic mātes uzņēmumā Vācijā, un procesā iesaistīti arī zinātnieki. Lai gan pamata sastāvdaļas paliek nemainīgas, regulāri tiek izstrādātas dažādas jaunas piedevas, lai uzlabotu materiāla īpašības, stāsta R. Graudiņš. Inovatīvākie Froli produkti ir pirms aptuveni diviem gadiem Vācijā izstrādāti roku balsti no plastmasas ar saulespuķu sēklām, kā arī Ventspilī ražotie ergonomiskie spilveni, kuriem vidū ir iestrādātas plastmasas atsperes, lai nodrošinātu gaisa ventilāciju.

Visu rakstu Ar spilveniem iekaro Rietumeiropu lasiet 4. marta laikrakstā Dienas Bizness.