Ar dzintara zeķēm uz pasaules tirgiem

11.03.2015.

Katrs uzņēmējdarbībā meklē kaut ko savu, neatkārtojamu un individuālu, lai izceltos pārējo ražotāju vidū. Nīcas novada uzņēmums Tonus Elast elastīgajās zeķēs, kas veicina asinsriti, ievij īpašus dzintara diegus, kurus izgudrojusi Latvijas inženierzinātņu doktore Inga Ļašenko. Tieši ar kompresijas zeķēm tiek saistīta uzņēmuma nākotne, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Lielā konkurence un klientu gaumes maiņa liek uzņēmumam Tonus Elast meklēt jaunus risinājumus medicīniskajai elastīgajai trikotāžai, kuras ražošanā uzņēmums specializējas otro gadu desmitu. «Nepārtraukti pētām tirgu un meklējam labākos risinājumus. Kompresijas zeķes tirgū aizvieto elastīgās saites un kļūst aizvien populārākas. Kompresijas zeķes ar dzintara diegiem pagaidām ir tikai mūsu piedāvājumā. Tas ir ekskluzīvs produkts savā tirgus nišā par ļoti pieņemamu cenu, tādēļ ceram uz panākumiem,» atklāj Tonus Elast valdes priekšsēdētāja Dace Mihņenoka.

Latvijā uzņēmumam ir septiņi specializēti veikali, tomēr vietējā tirgū tiek realizēti tikai 8% no saražotā.

«Pērn esam bijuši uz starptautiskajām izstādēm Vācijā un Saūda Arābijā. Piedāvājam savus izstrādājumus ASV un Kanādā. Ir iestrādes un izpildīti pirmie pasūtījumi Indijas tirgum. Principā neredzam ierobežojumus eksportēt savu preci uz jebkuru pasaules punktu, ja vien ir pircēji,» saka uzņēmuma pārdošanas direktore Dana Preiss.

Sarežģīta šobrīd ir situācija Krievijas tirgū. Tirgus diversifikācija notiek visā uzņēmuma attīstības gaitā. Sākotnēji Krievijā pārdoti ap 70% no visas saražotās produkcijas, tagad - tikai 35%. Noteicošais faktors, kas liek palikt konkrētā tirgū, ir ieguldītais laiks, lai tur iekļūtu.

Plašāk - 11. marta laikrakstā Kursas Laiks.