Apmācību seminārs “Preču eksports uz Ķīnu” (Rīgā)

Rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

2018. gada 13. decembrī, plkst. 9:20
LIAA 2. stāva konferenču zālē

Adrese: Rīga, Pērses iela 2

LIAA sadarbībā ar Eiropas Savienības Mazo un vidējo uzņēmumu centru Ķīnā (EU SME Centre) organizē 2 apmācību seminārus uzņēmējiem, kas interesējās par eksporta iespējām Ķīnā, un vēlas uzsākt pārrobežu tirdzniecību, izmantojot e-komercijas platformas.

Šo divu semināru mērķis ir veicināt izpratni par Ķīnas tirgus īpatnībām un tendencēm, sagatavošanās procesiem eksportam uz Ķīnu, efektīvas platformas izmantošanu pārrobežu e-komercijas tirdzniecībā un atšķirības starp interneta tirdzniecību Ķīnā un Eiropā.

Pirmo apmācības semināru “Preču eksports uz Ķīnu” vadīs eksperts Pablo Recio Gracia.

Tēmas aktualitāte: Ķīna joprojām ir pasaulē lielākais ārvalstu importēto produktu patēriņa tirgus. Tas Ķīnas tirgu padara arvien pievilcīgāku Eiropu eksportētājiem, jo īpaši, mainoties Ķīnas patērētāju uzvedībai.

Neskatoties uz sadrumstalotu sadales infrastruktūru un pieaugošo vietējo konkurenci, Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu iespējas, pārdot savus produktus Ķīnā, visticamāk, pieaugs attiecībā uz šādiem produktiem: vīnu, piena produktiem, makaronu izstrādājumiem, makaronu mērcēm, tomātu produktiem, olīveļļu, alu, šokolādes un augstākās klases konditorejas izstrādājumiem, fasētiem cepumiem un uzkodām, brokastu pārslām, kafijai, gaļai, kā arī bērnu pārtikai / bērnu maisījumiem.

Tomēr eksportēšana no Eiropas valstīm uz Ķīnu – nav vienkārša. Gan vispārējai tirdzniecībai, gan aizvien populārākiem e-komercijas kanāliem ir nepieciešamas plašas zināšanas par vietējā tirgus noteikumiem un noteikumu mainīšanu.

Semināra ietvaros tiks apskatītas šādas tēmas:

  1. Ķīnas tirgus vispārējs apskats un tendences;
  2. Patērētāju tendences;
  3. Preces – kuras atļauts importēt;
  4. Izplatīšana un kanāli;
  5. Imports uz Ķīnu – muita un regulējošie tiesību akti;
  6. Praktiskie aspekti eksportējot uz Ķīnu.

Seminārā pārstāvošās nozares:

  • Pārtikas industrija;
  • Kosmētikas industrija;
  • Plaša patēriņa preces (Fast-Moving Consumer Goods).

Lektors:
Pablo Recio Gracia -
eksperts
Pieredze strādājot un atbalstot Eiropas mazos uzņēmumus Ķīnas tirgū, jo īpaši specializējās pārtikas nozarē. Palīdz jaunajiem eksportētājiem Ķīnā “nostāties uz kājām” - atrast sadarbības partnerus, izprast tehniskās barjeras, izstrādāt tirgus ieviešanas stratēģijas un pozicionēt produktus tirgū. Kopš 2005. gada dzīvo Ķīnā, un ir uzņēmuma “Eibens” izpilddirektors. Iepriekš strādājis valsts aģentūrās, tostarp ICEX (Spānijas ārējās tirdzniecības institūts) un Extenda (Andalūzijas tirdzniecības veicināšanas aģentūra), kā arī citos privātajos uzņēmumos.

Programma

Semināra darba valoda: angļu
Dalība bezmaksas.

Datu apstrādes drošības noteikumi

Prezentācija:
Pablo Recio Garcia. Get ready for China! (angļu val.)

Kontaktinformācija:
Agnija Tračuma, projektu vadītāja
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments
Eksporta veicināšanas nodaļa

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409
E-pasts: agnija.tracuma [at] liaa.gov.lv