Abavas vīndarītava izvirzās starp laureātiem starptautiskajā konkursā Cider World 2019

2019.gada 1.aprīlis.

30.martā Vācijas pilsētā Frankfurtē norisinājās viens no pasaules nozīmīgākajiem ābolu dzērienu konkursiem, kurā, tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad laurus plūca Latvijas vīndarītava - Abavas.

Šogad žūrija, kuras sastāvā ir dažādu valstu pārtikas industrijas profesionāļi, pasniedzēji, vīna un HoReCa industrijas eksperti, starp vairāk nekā 500 iesniegtajiem dažādu stilu dzērieniem noteica labākos, ņemot vērā stingri izstrādātus konkursa kritērijus.

Kopvērtējumā Abavas vīndarītavas dzirkstvīns “Ābols apiņos” un sidrs “Premuim Brut” abi ieguvuši godpilno sudraba medaļu, kas apliecina augsto dzērienu kvalitāti. “Ābols apiņos” saņēmis 105 punktus no maksimāli iespējamajiem 108, savukārt “Premium Brut” - 99 punktus.

Konkurss uzvarētājiem paver iespējas ne tikai popularizēt savu valsti un dzērienu gatavošanas tradīcijas, bet arī paplašina eksporta tirgu, piesaistot jaunus, potenicālus pircējus no visas pasaules.

Abavas vīndarītava 2018.gadā pret iepriekšējo gadu strādājusi ar 20% pieaugumu, sasniedzot 776 tūks.eiro apgrozījumu. Darbības uzsvars tiek likts uz degustāciju tūrisma veicināšanu, eksporta tirgus pieaugumu un produktu portfeļa paplašināšanu. Šogad vīndarītava turpina iekarot jaunus ārvalstu tirgus, uzsākot dzērienu eksportu uz Lielbritāniju, kā arī nostiprina pozīcijas jau esošajās eksporta valstīs.

Vietējā tirgū Abavas ieguvusi “Kurzemes tūrisma asociācijas” gada balvu “Lielais Jēkabs” par labāko tūrisma objektu kategorijā “Degustācija Kurzemē 2018”.

Informāciju sagatavoja Liene Barkāne, Abavas vīndarītava.

Papildu informācija:

Liene Barkāne,

Abavas vīndarītava,

29125518

liene [dot] barkane [at] abavas [dot] lv